Baldų priežiūros taisyklės
Maloniai prašome susipažinti su mūsų baldų naudojimo instrukcija ir principai, kurie leis ilgai ir sklandžiai naudotis įsigytais baldais.
Perkant/priimant mūsų baldus būtinai reikia patikrinti jų būklę, t. y.:
- Ar pristatyta prekė atitinka pateiktą užsakymą.
- Ar nepažeisti (nesulamdyti, nesubraižyti, nesudaužyti) pakuotės elementai.
- Atidarius pakuotę reikėtų patikrinti baldų elementų techninę būklę.
- Ar yra savarankiškam surinkimui skirti elementai ir surinkimo instrukcija.
Baldų naudojimo taisyklės
Norėdami, kad įsigyti baldai būtų naudojami saugiai, prašome laikytis toliau pateikiamų taisyklių.
- Baldų surinkimas turi būti atliekamas pagal instrukcijas, laikantis ten nurodytos tvarkos.
- Baldai turi būti naudojami pagal jų sandarą ir paskirtį. Dėl naudojimo saugumo baldai neturėtų būti naudojami vietoje kopėčių, pakabų ar pan.
- Visi smulkūs elementai turi būti laikomi vaikams nepasiekiamoje vietoje.
- Foteliais, kėdėmis, baro kėdėmis vienu metu gali naudotis tik vienas asmuo.
- Bent kas 4 mėnesius reikia patikrinti varžtus, rankenėlę, kad įsitikintumėte, jog jie tvirtai priveržti.
- Nustokite juos naudoti, jei palengvinsite (atsukdami) sraigtus, veržles.
- Jei kai kurių dalių trūksta arba jos sugadintos, nustokite naudoti baldus, kol jie bus pakeisti originaliu.
- Durelių, stalčių, lentynų negalima be reikalo palikti atidarytų (ištraukti), nes tai gali kelti pavojų naudotojų, ypač vaikų, saugumui.
- Baldų ratukai skirti naudoti ant kieto paviršiaus arba klojiniui, Jei kyla pavojus, kad gali būti pažeistas grindų paviršius, ratukus reikia pakeisti kaučiukiniais.
- Didžiausia baldų apkrova:
: baro kėdės-100kg
: kėdės- 100kg
Kad jūsų įsigyti baldai tinkamai atliktų savo funkciją ir ilgiau tarnautų, prašome laikytis šių taisyklių
- Surinkimo metu varžtus reikia priveržti dviem etapais: pirmiausia varžtus prisukti lengvai, o tik vėliau priveržti kiekvieną iš jų iki galo.
- Keliant / pernešant stalus (ypač sulankstomus), juos reikia laikyti išilgai ilgesnių kraštų. Stalus turi nešti ne mažiau kaip 2 žmonės.
- Norint baldus pernešti, reikia juos pakelti (be papildomų apkrovų). Negalima temti, nes taip galima juos nepataisomai sugadinti. Pernešti reikia suėmus vertikalius elementus: kojas, šonus.
- Baldus reikia pastatyti ant horizontalaus, išlyginto paviršiaus. Siekiant, kad sėdint būtų išlaikytas stabilumas gaminio kojos turi lestis su žeme ( nesisupti, nepersisverti sėdint).
- Baldai neturėtų būti statomi mažesniu nei 1 m atstumu nuo aktyvių šilumos šaltinių (radiatorių, šildytuvų).
- Baldų negalima statyti patalpose, kurios yra sausos, uždaros ir neapsaugotos nuo kenksmingų atmosferos sąlygų poveikio. Per sausas arba drėgnas oras gali deformuoti kai kurias baldų dalis. Venkite baldus statyti ant šlapio paviršiaus (šlapių grindų, kilimų).
- Baldai turi būti apsaugoti nuo tiesioginio saulės spindulių poveikio.
- Baldų viršų gali pažeisti karštos lėkštės, šlapi puodeliai, aštrių ar kietų paviršių daiktai. Norint to išvengti, nerekomenduojama dėti jų tiesiai ant baldų viršaus, rekomenduojama naudoti apsauginius padėkliukus . Išsiliejusį skystį reikia nedelsiant nušluostyti.
- Į patalynės dėžę negalima dėti sunkių ir sklandžiam jos uždarymui trukdančių daiktų. Nelipti.
Per pirmuosius eksploatacijos mėnesius minkštosios medžiagos šiek tiek suminkštėja ir stabilizuojasi. Tai yra natūralus procesas ir būtent dėl jo baldas yra minkštesnis. Dėl šios priežasties yra normalu, kad vienos sofos dalies sėdimosios vietos ar atlošo minkštumas yra kitoks nei greta esančios sėdimosios vietos ar atlošo, priklausomai nuo naudojimo intensyvumo.- Dėl natūralaus minkštųjų audinių stabilizavimosi, ant sofos apmušalo gali susiformuoti nedidelės raukšlės. Šios raukšlės yra visiškai normalus dalykas ir priklauso nuo gobeleno ar odos techninių savybių ir porolono stabilizavimosi. Tokios raukšlės gali atsirasti ir po kurio laiko naudojant baldą, priklausomai nuo naudojimo intensyvumo.
- Transportavimo ar sandėliavimo metu atsiradusios raukšlės, klostės ar audinio pūko sugulimas atsistatys kelių dienų-savaičių bėgyje tinkamai sustačius baldą kambario temperatūroje. Norint pagreitinti šį procesą, gaminio audinį galima labai lengvais ir švelniais rankų judesiais glostyti link audinio siūlių ir baldo kraštų, taip jį ištempiant į jam skirtas vietas. Veliūrinių audinių pūko atstatymui rekomenduojame naudoti audiniams skirtą šepetį.
Veliūro tipo audiniai turi ilgesnį plauką, kuris gula tam tikra kryptimi – tai sukuria skirtingų atspalvių efektą, audinys skirtingai atspindi šviesą priklausomai nuo spindulio kritimo kampo, be to, braukiant ranka per audinį, audinio plaukeliai keičia kryptį – toks efektas nelaikomas defektu, priešingai, tai išskirtinė veliūro savybė, indikuojanti prabangą. Taip pat, audinio plaukeliai gali susigulėti, jei bus prispaudžiami prie kietų paviršių.- Miegamą mechanizmą ištraukite ir sustumkite tolygiai, vienu stūmimu, nesustojant ir nenaudojant prievartinės jėgos. Jei yra integruotas miegamas mechanizmas, netraukite pakeliamo mechanizmo tik vienoje pusėje – visada traukite ties centru. Jei yra specialus diržas, naudokitės juo.
Minkštuose svetainės balduose naudojami miegami mechanizmai nėra pritaikyti kasdieniam, patogiam miegojimui, tad norint didesnio miegojimo komforto, dėl higienos ir baldo apsaugai rekomenduojame įsigyti antčiužinį. Daugelio miegamų mechanizmų struktūra – metalinės detalės, kurios, naudojantis, gali skleisti pašalinius garsus.- Naudojimo metu dėl natūralių dažančio pigmento praradimo proceso, vietomis gali atsirasti spalvos pakitimų.
- Chromuotus elementus reikia saugoti nuo subraižymo.
- Skundai dėl netinkamai naudojant atsiradusių pažeidimų nepriimami.
Bendrosios baldų valymo taisyklės:
Dulkės nuo baldų šalinamos taip:
– Nuo lakuotų, medinių, MDP, MDF ir blizgančią apdailą turinčių paviršių – tik sausu, minkštu audiniu.
– Marinius paviršius galima valyti buitiniu dulkių siurbliu, naudojant antgalį su minkštu šepetėliu.
– Nuo paviršių su apmušalais – buitiniu dulkių siurbliu, naudojant antgalį su minkštu šepetėliu.
– Nuo odinių paviršių (natūralios odos) – lengvai sudrėkintu vandenyje minkštu audiniu, ir specialiai toliems paviršiams skirtu priežiūros preparatu.
– Nuo dirbtinės odos paviršių – – lengvai sudrėkintu vandenyje minkštu audiniu su nedideliu kiekio ūkiško muilo.
Nenaudokite valymo priemonių, kuriose yra abrazyvinių medžiagų arba tirpiklių. Norime įspėti, kad nenaudokite cheminių medžiagų baldų konservavimui, nes jie gali neigiamai paveikti lako sluoksnį.
Medinių elementų negalima valyti ir restauruoti naudojant chemines medžiagas, nes gali būti pažeista tų elementų danga.